فروشگاه اینترنتی سودمند - دانلود فایل کارآموزی رشته مهندسی عمران 29صفحه

امتیاز خریدارن به فایل :
0

دانلود فایل کارآموزی رشته مهندسی عمران 29صفحه

ارسال شده در تاریخ : 1394/08/10

عمومی
تاریخ ارسال : 1394/08/10
حجم فایل : 70,347,080
فرمت فایل : zip
رمز عبور : ندارد
بازدید : 794 مرتبه


قیمت فایل : 5,000 تومان | پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  گزارش تخلف  | فروشنده ی فایل : ف.ت

توضیحات معرفی فایل


انسان از آغاز پیدایش تمدن همواره برای گریز از حوادث طبیعی و حفظ و نگهداري خود از پيامدهاي ناشی از آن نياز به پناهگاه داشته است. ساخت بنا و آشنایی با فنون معماری و اجرائي يكي از کهن ترين اختراعات بشری است و پرداختن به آن ازجمله ابتدایی ترین فعالیتهای انسانی به شمارمی رود.

اعمال روشهای معماری وکاربرد مصالح ساختمانی در ساخت بناها درهمه حال به وضعیت محیط طبیعی وامکانات فنی سازندگان وابسته بوده است.

در مناطقي که به علت وجود جنگل و بيشه ها چوب درختان بیشتر دردسترس قرار داشته است. مصالح اولیه بناها از چوب بوده ودرمناطقی که درخت به اندازه کافی وجود نداشته ،خانه ها از خشت و سنگ ساخته می شدند .وجود تغییرات آب و هوايي و دگرگوني های محیطی در طول قرون در سرزمین ایران بر فراهم بودن یا نبودن وکاربرد مصالح اثر فراوان داشته است.

به همین جهت تاریخ ،روشها،مصالح،شیوه وسبکهای معماری درایران دارای تنوع بسیاراست که در فرهنگهای باستانی کمتر به چشم می خورد.

قدیمی ترین آثاربه جا مانده ازخانه سازی درایران حدوداً به ده هزارسال پیش باز می گردد.پایه های این خانه ها ازسنگ ساخته شده است.

نشانه های دیگری ازخانه سازی در نواحي غرب ایران (در تپه علی کش) بدست آمده که تاریخ آن به حدود8000 سال پیش می رسد.

عمده مصالح ساختمانی این خانه ها که اندازه های کوچکی داشته اند ) 3*5m) ازخشت های مستطیل شکل بوده ودرآفتاب خشک شده اند.

به نظرمی رسد طی هزاره های هشتم تا ششم قبل از میلاد درشیوه ی خانه سازی همراه با دیگرجنبه های زندگی تحولات وتغییرات زیادی پدید آمده است که طی آن زاغه های اولیه به تدریج جای خود را به خانه های خشتی وگلی داده ودرمراحل بعدی روکش دیوارها ازگچ وسفال های نقش دار پوشیده شده اند .

درهزاره  پنجم پیش ازمیلاد بررسی ها ازآثار موجود درتپه سیلک کاشان حاکی ازروش خانه سازی با گل بی شکل بوده،درهزاره چهارم پیش ازمیلاد این روش، روش چینه سازی جای خود را به استفاده ازخشت های تخم مرغی شکل داده که مشخصه فنی مثل:پشت بند درو پنجره،فرو رفتگی ودیوارهای سفید کاری و یا با مواد معدنی رنگ کاری می شده اند. درهای خانه های مذبوربسیارکوتاه وتنگ بوده،ارتفاع آنها حدود    .1m

حفاری های علمی نشان می دهد که مردم درآن دوران مردگان خویش را به وضعی چمباتمه ای به زیرکف خانه مدفون می کردند.

آریائیان پس ازورود به ایران درسال 1200 قبل ازمیلاد درتپه سیلک سنگ خشت را بدون ملات روی هم می چیدند.


برچسب ها

دانلود فایل کارآموزی رشته مهندسی عمران

موارد مرتبط


?

درباره فروشگاه


در این فروشگاه سعی شده با توجه به نیاز و سلیقه ی شما دوست عزیز مقالات،پروژه ها،تحقیق های دانشگاهی،کتاب ها،نرم افزار هاو هزاران فایل سودمند و ارزشمند در دسترس قرار گیرد.


پیغام مدیریت


در صورت وجود مشکل در فایل خریداری شده ، فروشگاه ما با پشتیبانی بموقع رضایت شما را جلب خواهد کرد .کليه ي محتواي اين سايت توسط کاربران درج شده است و تيم مديريت هيچ مسئوليتي نسبت به آن ها ندارد.
W3C Standard Website Valid HTML5 / CSS3 - v2.1
Copyright © All Right Reserved For mefiles.ir